Історія успіху цього хлопця – це один із способів познайомити Вашу дитину зі світом підприємництва. Можливо саме цей молодий бізнесмен стане взірцем, на який захочеться рівнятись.


Днями мені на очі потрапила стаття, в якій усім відомий Білл Гейтс розповідав про те, що навіть у найбідніших країнах світу діти мають можливість розпочати власну справу і розбагатіти. Він пропонує їм розпочати з розведення курей.

Прочитавши це, я згадав, що колись вже читав про хлопця, який таким чином розбагатів.
Ось коротко його історія.
Ім’я: Райян Росс
Країна: Канада
Вік 3 роки: створив справжню ферму, яка налічувала 60 курочок. Ця ферма приносила йому 15$ щоденно. Свою продукцію юний підприємець реалізовував у місцях скупчення людей – біля церкви і на фермерському ринку.
Паралельно він запустив ще один бізнес. В Північній Америці дуже люблять газони і хлопець не впустив нагоду на цьому заробити. Він розпочав з косіння газонів. Але оскільки він сам не міг навіть зрушити газонокосарку з місця, то наймав старших хлопців, які виконували цю роботу за нього. З отримуваних 20$ за годину роботи він 15$ віддавав помічникам а 5$ залишав собі.
Хоча багато хто не вірив у підприємницькі здібності хлопця, та батьки підтримали його починання. Мені навіть здається більше, саме батьки і розвинули в дитини мислення підприємця і сприяли його професійному росту в цій сфері. Хоча велику роль відіграв і характер Райяна, бо його молодший брат навіть у віці 5 років активного інтересу до бізнесу не проявляє.
Сам хлопець каже про це так : «Мама навчила мене правилу, яке я називаю 80-10-10. 80% прибутку я інвестую в бізнес, 10% віддаю на благодійність і 10% витрачаю сам»
І якщо вже згадали про маму, то вона, надихнувшись успіхами сина, написала книжку «Секретна зброя багатої мамочки» Я не знайшов цю книжку в продажі, тому не можу точно розповісти про що вона, але за знайденою інформацією, книга про ідеї авторки стосовно швидкого збагачення. Саванна, так звати маму Райяна, веде власний блог і проводить тренінги про те, як заробити гроші та бути успішною людиною.

Вік 5 років: бізнес з підстригання газонів доповнився також їх поливанням. На цій справі хлопець вже залишає собі 50% суми замовлення. Накопичення вже складають кругленьку суму і хлопець починає вкладати гроші у свою першу нерухомість.

Вік 9 років: хлопець вчиться в школі, грає з друзями, інвестує в нерухомість (у його власності 6 будинків, хокейний і баскетбольний майданчики) і стає мільйонером.
Звичайно, що батьки допомагають хлопцеві у його справах і являються його представниками в бізнесі. Та вони завжди говорять, що всього цього він досягнув сам. Можливо стартом цьому послужили правильні сімейні цінності їхньої родини. Бо хлопчик не тільки заробляє гроші, але й організовує благочинні акції та допомагає безхатченкам.

Я знайшов блог хлопця ″Райян Росс – крихітний Трамп″ , правда на ньому зовсім мало інформації та останній запис там датований 2014 роком. Тому нічого не скажу про сьогоднішнє його життя. Лише те, що в планах була покупка спортивної хокейної команди і продовження інвестування в нерухомість. Чи здійснились ці плани, наразі не відомо.

Сьогодні можна побачити безліч дітей і підлітків, які весною продають підсніжники а влітку ягоди і гриби зібрані у лісі. І хоча багато з них зароблять таким промислом непогані гроші, та витрачають вони їх також з неймовірною швидкістю. Тут важливим фактором є виховання і відношення до грошей у сім’ї. І якщо батьки проявлять терпіння, прив’ють відповідні цінності та займуться розвитком у дітей підприємницьких здібностей і основ фінансової грамотності, то ці спроби підзаробити можуть перерости у справжній бізнес.