Банки 3

Продовжу тему контролю над сімейними фінансами. Я вже писав про метод 4-ох конвертів.

Метод про який піде мова сьогодні, дещо відрізняється, хоча в чомусь і схожий на попередній.

Для втілення цього методу нам потрібно взяти 6 глечиків (або банок, або навіть тих самих конвертів – головне щоб вам було зручно) і кожен з них підписати відповідно до витрат, на які підуть гроші з нього. Кожна з цих категорій витрат має конкретний розмір відносно отриманого доходу.

Отже:

Глечик 1. Поточні витрати – 55%. Сюди кладемо гроші на харчування, комунальні платежі, одяг, оренду, транспорт, ліки і т.п.

Глечик 2.Рахунок фінансової свободи – 10%. Гроші з цього глечика – основа Вашого благополуччя. Вони не витрачаються при жодних умовах, і використовуються лише для інвестицій і отримання пасивного доходу.

Глечик 3. Освіта – 10%. Це гроші на оплату навчання, репетиторів, книги, тренінги і т.п. Ви – найцінніше капіталовкладення і актив, не забувайте про це.

Глечик 4. Резервний фонд і фонд майбутніх покупок – 10%. Гроші з цього глечика стануть «подушкою безпеки», яка дасть можливість перенести фінансові труднощі, уникнути боргів та відчувати себе більш впевнено у завтрашньому дні. Окрім цього тут будемо накопичувати на дорогі покупки такі як відпустка, телевізор, машина.

Глечик 5. Розваги -10%. Відпочивайте і розважайтесь. Ці гроші саме для цього. Ресторан, боулінг чи нічний клуб – отримайте задоволення і не відчувайте провину за витрачені гроші.

Глечик 6. Подарунки і пожертви – 5%. Ці гроші використовуйте для подарунків рідним і близьким з нагоди різних подій і для допомоги тим, хто її потребує. Чим простіше Ви розстаєтесь з грошима, тим швидше вони до Вас повернуться.

Тепер отримавши наступного разу, наприклад, зарплату розділіть її по глечиках відповідно до розміру. Ви можете змінити розміри кожної категорії витрат відповідно до своїх потреб. Але постарайтесь не зменшувати суми, які підуть в резервний фонд і на досягнення Вашої фінансової свободи. Не всі з вказаних горщиків обов’язково мають стояти у Вас вдома. Частину грошей , особливо ті, які йдуть на накопичення можна відразу нести в банк чи вкладати в інші фінансові інструменти. Так ви не тільки зменшите ймовірність нецільового використання цих грошей, але й отримаєте додатковий дохід у вигляді, наприклад, відсотків по депозиту.