1459858256_4

Якось неочікувано в самому кінці осені випав сніг. Чи то від різкого похолодання температури чи через відсутність сонця на небі але і хороший настрій теж десь припорошило снігом. Потрібно було негайно щось із цим робити. І перше що спало на думку – це зайнятись самоаналізом і подивитись відсторонено на своє життя. Я задумався, а чи не стою я на місці, чи розвиваюсь, та й взагалі в якому напрямі я рухаюсь. Раніше для цього я використовував метод, що носить назву «Колесо життя», в основі якого лежить розподіл на важливі для людини сфери життя. На деякий час я про нього призабув, тому почав практично з нуля.
Суть цього методу дуже проста. На цьому колесі ми будемо рухатись в майбутнє, а кожна спиця – це важлива сфера вашого життя.
Малюємо коло і від центру до країв – спиці, на яких на однаковій відстані робимо позначки від 1 до 10. Кількість цих спиць і є кількістю сфер життя. Рівень від 1 до 10 – це ступінь вашого задоволення своїм життям у даній сфері. Уявіть, що відбувається, якщо у колеса всі спиці різної довжини. Їхати на ньому буде не дуже комфортно. Чим більше фігура не схожа на коло, тим більше у Вашому житті незадоволення, проблем, переживань та стресів. На такому колесі далеко не заїдеш. Потрібно братись за найменш розвинуті області і терміново займатись їх розвитком. Якщо ж вона близька до кола — дуже добре, значить області Вашого життя рівномірно розвинуті. Потрібно й надалі продовжувати рівномірно розвиватись у кожному секторі збільшуючи радіус кола.

Я проаналізував кілька варіантів Колеса життя і поєднав їх у такий, який здається мені простим і зрозумілим.
Почнемо з того, що намальоване на папері коло ділимо навпіл – це внутрішній і зовнішній світ людини.
До внутрішнього світу віднесемо духовність або душевну рівновагу, здоров’я і задоволення собою.
Зовнішній світ – це відносини з людьми, матеріальна незалежність, цілі та ідеали.
Продовжуємо далі ділити наше коло на ще дрібніші частини, щоб отримати коло яке має 6 спиць, або 6 секторів, кому як зручніше.
Підписуємо кожен сектор.

Отримаємо ось такий результат:

%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5%d1%81%d0%be-%d0%b6%d0%b8%d1%82%d1%82%d1%8f

Тепер давайте детальніше розглянемо важливі елементи, які ми будемо аналізувати у кожному секторі
1. Духовність, або душевна рівновага. Чи приділяєте ви час, щоб укріпитись у власній вірі (звичайно, якщо ви віруюча людина), займаєтесь творчою діяльністю чи мистецтвом для власного задоволення.
2. Здоров’я. Оцініть ваше самопочуття, зовнішній вигляд, настрій, чи приділяєте увагу спорту, чи міцний у вас сон.
3. Задоволення собою або яскравість життя. Чи виділяєте час на розваги, відпочинок, подорожі, чи є у вас улюблене хобі, яке викликає позитивні емоції.
4. Відносини з людьми. Які у вас відносини у сім’ї (любов, дружба, спілкування, діти) і з оточуючими (родина, колеги, друзі, сусіди, противники).
5. Гроші. Ви задоволені рівнем своїх доходів, чи контролюєте свої витрати, який у вас рівень життя.
6. Цілі та ідеали. Кар’єра — робота, бізнес, професія, соціальний статус, професія, зайнятість. Особистий ріст — навчання, робота над собою, самовдосконалення.

Оцініть, наскільки Ви задоволені положенням справ у кожній області. 10 — рівень максимального задоволення, 1 — абсолютно незадоволені.
1-3 — критичні значення
4-7 — нормально
8-10 — приємне задоволення
Замалюйте зону сектора від середини кола до отриманого значення.
Подивіться на отриману фігуру. Тут я мабуть повторю написане вище, але це лише для того, щоб краще запам’яталось.
Якщо фігура близька до кола — дуже добре, значить області Вашого життя рівномірно розвинуті. Продовжуйте і надалі рівномірно розвиватись у кожному секторі збільшуючи радіус кола.
Чим більше фігура не схожа на коло, тим більше у Вашому житті незадоволення, проблем, переживань та стресів. На такому колесі далеко не заїдеш. Потрібно братись за найменш розвинуті області і терміново займатись їх розвитком.

Обов’язково поставте дату вашого дослідження.

Тепер не забувайте щодня виділяти щонайменше по 15 хвилин свого часу роботі над кожним сектором і результати не забаряться. Чому саме стільки часу і  на який результат варто сподіватись читайте ТУТ.

Через місяць повторюємо усю процедуру і дивимось на результати. Аналізуємо, чи вдалось нам досягнути покращення у найзапущеніших секторах, чи взагалі є якийсь прогрес. Вносимо необхідні корективи і рухаємось далі.
Сподіваюсь у вас все вийде.
Успіхів.